Zomrel britský tréner Richard Woollacott

Britský dostihový tréner Richard Woollacott skonal vo veku 40 rokov. "Polícia v pondelok približne o 10.30 h dostala informáciu o znepokojivom stave osoby v Rose Ash v South Moltone. Na uvedenom mieste našla mŕtveho muža," znelo komuniké Devon & Cornwall Police, tlmočil ho web Racing Post. Centrála South Molton v stanovisku vyjadrila obrovský zármutok nad stratou svojho šéfa a vyzvala verejnosť k rešpektovaniu súkromia jeho rodiny v najnáročnejšom predstaviteľnom období.
  

Woollacott pôsobil na oficiálnej skokanskej scéne National Hunt (NH) od roku 2008 a nazbieral 60 prvenstiev vrátane dvoch so štatútom Grade 2. Lalor vlani v apríli triumfoval na Champion Bumper v liverpoolskom Aintree, Beer Goggles sa v decembri presadil na Long Distance Hurdle v Newbury.


  

Woollacott v minulosti bol úspešným jazdcom v sektore "point-to-point" na akejsi polceste medzi honebnými súpereniami a oficiálnymi prekážkovými dostihmi. Získal deväť lokálnych titulov v regióne Devon & Cornwall a jeden celonárodný (2010).


  

Keď Woollacott prešiel ako tréner do odvetvia NH, kone na "point-to-point" začala pripravovať jeho manželka Kayley, ktorej teraz Britská dostihová autorita (BHA) pod vplyvom smutných okolností vystavila dočasnú licenciu, aby rodinná privátna prax mohla zostať v prevádzke.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený