Windstoss víťazom Nemeckého derby v Hamburgu

Domáci tmavý hnedák Windstoss s džokejom Maximom Pecheurom a stávkovou kvótou 7,5 sa v nedeľu v Hamburgu stal za 2:41,52 min iste o 1 dĺžku víťazom klasického Idee 148. Nemeckého derby (rovina, Group 1, 2400 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková základná dotácia 650 000 eur), najvýznamnejších nemeckých dostihov sezóny. Zverenec Markusa Kluga z centrály Rath-Heumar pri Kolíne nad Rýnom sa postaral o to, že Žrebčín Röttgen sa presadil na "modrej stuhe" prvý raz od sezóny 1959 (Uomo). Známa tyrkysovo-zlato-červená kombinácia získala prémiu 390 000 eur.
  

Stupne Deutsches Derby doplnili zverenci Petra Schiergena z bázy Asterblüte na hipodróme Weidenpesch v spomenutom Kolíne nad Rýnom - Enjoy Vijay (dž. Andrasch Starke, 6,7) a 0,75 dĺžky za sparingom outsider Rosenpurpur (dž. Daniele Porcu, 23,7). Mierne favorizovaný Colomano (dž. Andreas Helfenbein, 4,5) z Klugovej prípravky sa musel uspokojiť s trinástym miestom medzi osemnástimi aktérmi.


  

Slovenský džokej Jozef Bojko pôvodne mal byť na derby na závodisku Horn v prístavnom meste v sedle hnedáka Langtanga, ale zverenec Andreasa Wöhlera z Güterslohu pri Bielefelde napokon neštartoval. Štyridsaťšesťročný bratislavský rodák Bojko dosiahol v nedeľu dve prvenstvá. Najprv sa presadil s favorizovaným 3-ročným ryšiakom Indian Eagle (2,7) v lukratívnom generačnom súperení Hapag-Lloyd-Rennen na 2200 m o 52 000 eur a potom ako partner 5-ročného takisto ryšavého Incantatora (5,4) na Preis der Deutschen Afrika Linien na 1800 m o 8000 eur. Na pondelok má v Hamburgu štyri angažmány, na utorok dva a na stredu päť. Nemecký vicešampión 2001 Bojko figuruje na piatej priečke v aktuálnom poradí prostredníctvom 25 triumfov. Vedie Čech Filip Minařík pred domácim Alexandrom Pietschom (po 30).

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený