Treba si počínať sebaisto. Britský narušiteľ má ďalší úlovok

Radový britský stávkar a fanúšik Richard Melia si nevie pomôcť, obsedantne sa vkráda na slávnostné ceremoniály na dostihoch. Ale nielen... Päťdesiatšesťročný chlapík z Colchestru sa po svojom najnovšom narušiteľskom kúsku hrdo pochválil, že už sa bratal s Tigerom Woodsom aj exprezidentom Georgom H. W. Bushom na golfovom Ryder Cupe 1997 v Španielsku, v Las Vegas si v ringu tľapol s Floydom Meayweatherom, pobudol na rošte pretekov formuly 1 v britskom Silverstone a votrel sa na večierok ako zdanlivý člen suity herca Leonarda Di Capria.

Melia si však najviac zo všetkého cení prieniky do strážených priestorov na hipodrómoch. Jasal s vyjaveným zázemím štvornohých hviezd ako Animal Kingdom, Frankel, Camelot či Auroras Encore. Minulý piatok sa objavil na fotkách po cheltenhamskom Zlatom pohári, jednotke v ostrovnej skokanskej hierarchii. Rozjarene kráčal po boku víťazného Sizing Johna a už je mu jasné, že to bude mať s ochrankármi čoraz ťažšie.

"Viem, že je to neprístojné. Už sa z toho stáva akási tradícia, veľa ľudí o mne hovorí. Problémom však je, že teraz každý odo mňa očakáva pokračovania. Minulý týždeň v Cheltenhame sa to pre vplyv sociálnych médií dostalo na nový level. Robím to len pre zábavu, nič tým nesledujem, nebažím po sláve. Nechcem nikomu ublížiť či spôsobiť problémy. Vždy sa stiahnem, keď už sú majitelia koní a tréneri pokope," vysvetlil Melia.

"Musíte si počínať sebaisto. Keď ma niekto zastaví, je hotovo. Stačí slovo výhrad a idem od toho. Chápem rozhorčenie cheltenhamských organizátorov, ale len som prišiel a odišiel. Nechcem niekoho rozčúliť alebo mu skaziť deň. A už vôbec nehodlám ohroziť kone. Ak ma Cheltenham prehlási za nežiaducu osobu, bude to férové, lebo som urobil, čo som urobil. Majú fakt kvalitnú bezpečnostnú službu. Nebolo jednoduché vniknúť do toho pedoku," uznal Melia. Informácie sú z webu Racing Post.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený