Štartérovi v Írsku sa kôň stratil v hmle

Päťročná hnedka Devine Star z kuriózneho dôvodu napokon nebežala na štvrtkových skokanských dostihoch na írskom hipodróme Clonmel. Outsiderka so stávkovým kurzom 81 sa aj s jazdcom Cathalom Landersom stratila štartérovi v hmle a ten pustil aktérov na dvojmíľovú trať ponad prútené prekážky bez nej.
  

Vinník Paddy Graffin spätne vysvetľoval, že kone si kontrolne zrátal, keď išli z prezentačného pedoku na dráhu. Netušil však, že Devine Star odbehla niekoľko stoviek metrov od miesta štartu. Vzhľadom na vysoký počet účastníkov - šestnásť - a zníženú viditeľnosť potom pri ich nabudenom hmýrení neďaleko vystreľovacej pásky, podobnej ako z motoristickej plochej dráhy, vraj už nemal nárok uvedomiť si absenciu.


  

"Čakali sme na iného koňa, ktorý mal problémy s uzdením.Trvalo to asi tri minúty a nepočul som žiadne upozornenia na chýbajúceho koňa," skonštatoval Graffin, citoval ho Racing Post.


  

Kouč John Ryan nemal iného zverenca v akcii a vyhlásil: "Som otrávený. Zabil som deň a bolo veľa iných vecí, ktorým som sa mohol venovať. Je mi však jasné, že takéto bizarnosti sa občas môžu stať. Moja kobyla odbehla od miesta štartu o nejakých 300-400 metrov a doslova sa stratila v hmle. Paddy Graffin za to nenesie zodpovednosť. Je to skvelý muž vo svojej funkcii a nemyslím si, že niečo zanedbal." Podujatie vzhľadom na extrémne podmienky zrušili po piatom zo siedmich súperení.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený