Šejk Mohamed plánuje vrátiť Dubajskému svetovému poháru pozíciu najlukratívnejšieho

Dubajský panovník šejk Mohamed Al Maktúm hodlá vrátiť Dubai World Cupu pozíciu najlukratívnejších dostihov na svete. Celkovú dotáciu 10 miliónov USD, ktorá je v súvislosti s marcovým súperením na hipodróme Meydan v platnosti od roku 2010, v januári tromfol nový americký test Pegasus World Cup na hipodróme Gulfstream Park na Floride. Pravda, v prípade tohto súboja o sumárnych 12 miliónov USD z ideovej dielne kanadského priemyselníka s rakúskym pôvodom Franka Stronacha sa na prémiu skladajú po jednom milióne dolárov majitelia štartujúcich koní.
  

"Nepochybne to urobíme. Budúcnosť, myslím si, je otvorená. Máme víziu, snívame o nej a nastolíme plány na progres. Vždy chcem byť o krok vpredu a zostávam optimistický. Túžime byť jednotkami a s mojimi ľuďmi na tom tvrdo pracujeme," povedal šejk Mohamed Al Maktúm pre CNN Sport, keď sa ho pýtali na prípadné zvýšenie finančnej lákavosti DWC. Zdieľal to web BloodHorse.com. Titulárnym sponzorom dubajského projektu je letecká spoločnosť Emirates Airline.


  

Na inauguračnom Pegasus World Cup aj minulotýždňovom Dubai World Cupe zhodne triumfoval americký 4-ročný beluš Arrogate z portfólia Juddmonte Farms Chálida Abdullaha a tréningu Boba Bafferta. V prvom prípade získal 7 miliónov USD a v druhom 6 miliónov USD. Už má na konte 17 084 600 USD.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený