President Trump nemôže byť Potus, bude Fake News

President Trump si najprv správaním vyslúžil kastráciu, teraz musel strpieť prekrstenie - rozhodla o tom juhoafrická dostihová autorita NHA pod vplyvom rozruchu okolo pôvodného mena predmetného mladého koňa. "Žiaľ, po tom, ako sa Donald Trump stal prezidentom, podľa názoru NHA je pôvodné meno problematické," oznámila Samantha Damesová z oddelenia plemennej knihy e-mailom centrále Snaith Racing kouča Justina Snaitha a jeho brata Jonathana, ktorý k tomu podotkol: "Možno dostali sťažnosť z Bieleho domu." Citoval ho Racing Post.
  

Damesová a jej šéfstvo zjavne osvedčili citlivosť na podprahové posolstvá, keď k navrhovanej alternatíve zamietavo odpovedali: "Nemôžeme povoliť ani meno Potus, lebo manažment cíti, že je príliš kontroverzné." Skratka v preklade znamená "prezident Spojených štátov amerických". Popoťahovaný valach sa napokon bude volať Fake News, čiže Falošné správy.


  

"Sústavne nahlas erdžal a nekoncentroval sa na tréningy. Bol extrémne tvrdohlavý. Vyskúšali sme aj tienidlá a vyväzovanie jazyka, ale zostával spurný a nezvládateľný, Po rozume mu behalo jediné: skočiť na každú kobylu. Nemali sme teda inú možnosť, než ho šmyknúť," vyhlásil o pôvodnom Presidentovi Trumpovi a dôvodoch vedúcich ku kastrácii začiatkom marca kouč Justin Snaith z Philippi pri Kapskom Meste.


  

"Zjavne mal sám o sebe vysokú mienku a spôsoboval nám značnú frustráciu. Od zákroku je ako baránok a má džentlmenské maniere," nemenej potmehúdsky uviedol za rodinnú značku Jonathan Snaith. Racing Post pri preberaní témy skonštatoval, že President Trump síce zostal aj po odňatí mužnosti arogantný, ale ako valach už si počína pokojnejšie a darí sa mu skvele.


  

Ryšavý menovec americkej hlavy štátu stál na vlaňajšej aprílovej aukcii Emperors Palace Select Yearling Sales 200 000 randov, čo je približne 14 500 eur, zaplatil ich Etienne Braun. President Trump alias Fake News sa ešte neobjavil na dráhe.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený