Outsider Cloud Computing víťazom klasických Preakness Stakes

Outsider Cloud Computing s džokejom Javierom Castellanom a stávkovou kvótou 14,4 sa stal v čase 1:55,98 min rozdielom hlavy víťazom sobotňajších dostihov Xpressbet.com 142. Preakness Stakes (rovina, Group 1, 1900 m, pre 3-ročné kone, celková dotácia 1,5 milióna USD, piesková dráha), druhej súčasti americkej klasickej Trojkoruny 2017. Na hipodróme Pimlico pri Baltimore v Marylande prekonal v cieľovej rovinke vlaňajšieho šampióna "juniorov" Classic Empira (dž. Julien Leparoux, 3,2), ktorý na trati akceptoval tempo favorizovaného hrdinu Kentucky Derby spred dvoch týždňov v Churchill Downs pri Louisville Always Dreaminga (dž. John Velazquez, 2,2) a pred koncovkou sľubne od neho prevzal vedenie, ale v záverečných desiatkach metrov nedokázal odpovedať na ofenzívu zverenca Chada Browna.
  

Tretí o 4,75 dĺžky od striebra skončil málo tipovaný Senior Investment (dž. Channing Hill, 32,7). Always Dreaming bol už v záverečnom druhom oblúku zdolaným koňom a napokon sa vytratil na ôsme miesto medzi desiatimi aktérmi súperenia o symbolický veniec z kvetov Blackeyed Susan (rudbekia srstnatá). Pred rekordnou návštevou 140 327 platiacich divákov štartovali len americkí uchádzači.


  

Reprezentant Klaravich Stables Inc. & Williama H. Lawrencea Cloud Computing nastúpil s bilanciou 3 štarty, 1 prvenstvo, zárobok 171 000 USD, teraz pridal 900 000 amerických dolárov. Je prvým dobyvateľom Preakness Stakes, ktorý predtým vynechal Kentucky Derby, od sezóny 2009 (kobyla Rachel Alexandra). Kouč Brown získal svoj premiérový úspech v rámci klasickej Triple Brown, jazdec Castellano druhý po Preakness Stakes 2006 (Bernardini).


  

Záverečná tretia položka Triple Crown - 149. Belmont Stakes (2400 m) na rovnomennej dráhe v Belmont Parku v New Yorku - sa uskutoční v sobotu 10. júna. Predvlani Trojkorunu dobyl American Pharoah, odolávala od sezóny 1978. Zatiaľ sa ňou ozdobil tucet koní, trinásty v tejto sezóne nepribudne. Minulý rok víťaz KD, hokejovo pomenovaný Nyquist, prehral v Pimlicu s Exaggeratorom aj Cherry Wineom.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený