Marcový Zlatý pohár v Cheltenhame bude bez Thistlecracka

Predbežný favorit Thistlecrack pre zranenie šľachy na nohe nebude 17. marca štartovať na Zlatom pohári v Cheltenhame, najprestížnejších skokanských dostihoch sezóny vo Veľkej Británii. Oznámil to tréner 9-ročného hnedého valacha Colin Tizzard, citoval ho napríklad Racing Post. Kouč ráta s návratom hviezdy v majetku Johna a Heather Snookovcov okolo Vianoc.
  

Thistlecrack má bilanciu 19 štartov, 13 prvenstiev, zisk 644 653 libier. Dosiaľ naposledy bežal a skákal  28. januára na prípravnej Cotswold Chase v spomenutom Cheltenhame a rozdielom hlavy nečakane prehral s Many Cloudsom, ktorý následne skolaboval a uhynul. Thistlecrack do konca sezóny 2015/2016 úradoval medzi vytrvalcami nad prútenými prekážkami, vlani v marci triumfoval o 7 dĺžok na cheltenhamskom festivale odvetvia National Hunt na trojmíľových World Hurdle. Medzičasom prešiel na stíple a z piatich vystúpení vo svojej novej disciplíne vyťažil štyri prvenstvá vrátane štefanskej Ceny kráľa Juraja VI. v Kemptone, trojky v ostrovnej hierarchii za Gold Cupom a aprílovou Veľkou národnou steeplechase v liverpoolskom Aintree. V ostatných jedenástich prípadoch bol v jeho sedle Tom Scudamore.


  

Tizzard stále má v hre o Zlatý pohár v Cheltenhame dve esá: Native Rivera a Cue Carda. Thistlecrack mal stávkový kurz 2,75. Native River je teraz všeobecným lídrom na trhu s kurzom 3,75, Cue Card má 4 a nasleduje írsky Djakadam (6,5). Víťaz edície 2016, írsky Don Cossack, už si užíva zaslúžený odpočinok.


  

Tohtoročný Cheltenham bude aj bez domáceho dobyvateľa Gold Cupu 2015 Coneygreeho a írskych tromfov Annie Power, Faugheena a Mina.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený