Saxon Warrior (foto Racing UK)

Írsky tréner O´Brien prekonal svetový rekord Američana Frankela

Írsky dostihový tréner Aidan Patrick O´Brien v sobotu prekonal svetový rekord už nežijúceho amerického kouča Bobbyho Frankela v počte "jednotkových" triumfov počas kalendárneho roka. Šéf centrály Ballydoyle sa v anglickom Doncastri radoval z 26. tohtoročného prvenstva svojich zverencov na štatutárnej úrovni Group 1 či Grade 1, keď Saxon Warrior s podporou od džokeja Ryana Moora za 1:40,12 min po boji o krk splnil rolu favorita so stávkovým kurzom 2,62 na juniorskej Racing Post Trophy (rovina, Gr. 1, 1609 m, pre 2-ročné kone, celková dotácia 215 500 libier).
  

"Som uchvátený. Saxon Warrior bol na trati veľmi presvedčivý a Ryan mu doprial skvelý priebeh. Keď pred nich išiel jeden zo súperov, vyzeralo to, že odídeme s prehrou, ale on v koncovke našiel veľké rezervy a nadchol nás. Za tým všetkým je veľa roboty ľudí v Ballydoyle, ale aj v Žrebčíne Coolmore. Je to neuveriteľné. Považujem za privilégium pracovať s takými výnimočnými osobami," povedal 48-ročný A. P. O´Brien pre ITV Racing.

 

Robert Julian "Bobby" Frankel dosiahol doterajšie maximum v podobe 25 vrcholných triumfov roku 2003. Skonal ako 68-ročný 16. novembra 2009.

 

Miki Kočan

SITA

 

 

Video
  
Racing UK

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený