Írsky kôň Nichols Canyon víťazom Prúteniek vytrvalcov v Cheltenhame

Írsky 7-ročný hnedý valach Nichols Canyon s džokejom Rubym Walshom a stávkovým kurzom 11 sa za 5:49,60 min o 0,75 dĺžky po tiahlom útoku z úzadia stal víťazom štvrtkových dostihov Sun Bets Stayers´ Hurdle (pr. pr., Grade 1, 4800 m, pre 4-ročné a staršie kone, dotácia 300 000 libier), hlavnej položky tretieho zo štyroch popoludní tradičného festivalu ostrovného skokanského odvetvia National Hunt v britskom Cheltenhame.
  

Druhý skončil domáci outsider Lil Rockerfeller (dž. Trevor Whelan, 34) a ešte o 3,5 dĺžky tretí z trinástich bol jasne favorizovaný hostiteľ Unowhatimeanharry (dž. Noel Fehily, 1,83). Britský hrdina edície 2015 Cole Harden (dž. Gavin Sheehan, 10) v súlade so svojím naturelom dlho diktoval tempo, ale napokon sa musel rovnako ako vlani uspokojiť so štvrtým miestom. Domáci obhajca prvenstva Thistlecrack sa medzičasom už venuje ťažším skokom a momentálne je na maródke, ktorá sa skončí najskôr okolo Vianoc.


  

Trénerom Williem Mullinsom pre majiteľov Andreu a Grahama Wylieovcov pripravovaný Nichols Canyon nastúpil s bilanciou 26 štartov, 11 prvenstiev, zisk 649 713 libier, teraz pridal pre béžovo-čiernu kombináciu 170 850 libier. Vlani bol na cheltenhamskom festivale tretí na vrcholných "šprintérskych" Champion Hurdle na dve míle.


  

V piatok bude na hipodróme Prestbury Park v Gloucestershire pútať najväčšiu pozornosť skúška Timico Cheltenham Gold Cup Chase (st. ch., Grade 1, 5300 m, pre 5-ročné a staršie kone, dotácia 575 000 libier, 16.30 h SEČ) so štrnástimi kandidátmi, najprestížnejšie súperenie celej "ostrovnej" prekážkarskej sezóny.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený