Írsky džokej v kritickom, ale stabilizovanom stave po páde v USA

Pôvodom írsky džokej s domicilom v USA Paddy Young je v kritickom, ale stabilizovanom stave po páde, ktorý mal v sobotu počas skokanských dostihov Radnor Hunt Cup o 30 000 USD v Malverne v Pennsylvanii. Utrpel ťažké zranenia hlavy, keď nedobrovoľne opustil sedlo koňa King´s Apollo a kopol ho jeden zo súperov. Young mal krvácanie do mozgu, pri operácii mu odstránili časť lebky. Okrem toho jazdcovi diagnostikovali zlomeninu jedného stavca chrbtice.

 

Podľa Youngovej manželky Leslie pre Daily Racing Form nie je džokej v umelom spánku, ale pod ťažkými sedatívami: "Môže hýbať rukami aj nohami, oči má otvorené. Museli ho pripútať, lebo pre dezorientovanosť sa pokúšal vyňať si trubicu s kyslíkom. Dýcha síce bez pomoci prístrojov, ale lekári mi vysvetlili, že v tomto stave je preňho prídavný kyslík prospešný."

 

 

Štyridsaťjedenročný Paddy Young pôsobí v Spojených štátoch amerických od roku 2003, za Atlantikom nazbieral takmer 200 prvenstiev. Je miestnym šampiónom skokanského odvetvia z rokov 2009, 2010, 2011, 2013 a 2015. V minulosti jazdil vo Veľkej Británii pre trénerov Henriettu Knightovú a Nickyho Hendersona. Informácie sú z webu Racing Post.

 

Miki Kočan

SITA 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený