Hviezdna talianska klusáčka Unicka zmizla zo stajne

Taliansku dostihovú scénu vzrušilo zmiznutie hviezdnej klusáckej kobyly Unicka, vlani pôsobivej víťazky derby v odvetví so sulkami. V centrále Staffoli pri Pise chýba 4-ročná ryška od utorňajšieho rána. "Ľudia prichádzali z každého kúta našej krajiny, aby si s ňou urobili selfie, teraz prežívame nočnú moru," povzdychol si majiteľ Gianluca Lami, ktorý stojí za zoskupením Scuderia Wave, a dodal: "Tento kôň vniesol do odvetvia úplne inú dimenziu. Unicka nie je len naša, patrí celému talianskemu koniarskemu svetu."

 

S Unickou sa stratil aj 3-ročný hnedák Vampire Dany. Kouča Erika Bonda Hansena zobudil o piatej ráno poplašný systém. Okamžite zavolal políciu, tá pokračuje v pátraní po zvieratách.

 

Lami pre Gazzetta dello Sport povedal, že ho nik nekontaktoval so žiadosťou o výkupné. "Ak ide o peniaze, ozvite sa mi a nájdeme riešenie," verejne vyzval Lami a povzdychol si: "Možno tí ľudia chcú zničiť sen a vrátiť dostihy na perifériu."

 

Unicka podľa databázy HippoWeb.it má za sebou 15 štartov, z ktorých vyťažila 13 prvenstiev a zarobila 476 346,8 eura. Naposledy klusala 1. novembra v Miláne. Na 89. Derby Italiano v Ríme sa presadila 9. októbra: na trati 2100 m predviedla tempo 1:12,2 min/km, bola favoritka s kurzom iba 1,36.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený