Favorit Arrogate na Dubajskom svetovom pohári z boxu číslo 9

Jednoznačne favorizovaný americký 4-ročný beluš Arrogate s džokejom Mikom Smithom bude mať vstupný post číslo 9 medzi štrnástimi uchádzačmi na sobotňajších lukratívnych dostihoch Emirates Airline Dubajský svetový pohár na hipodróme Meydan v SAE (rovina, Group 1, 2000 m, pre 4-ročné a staršie kone zo severnej pologule a 3-ročné a staršie kone z južnej pologule, celková dotácia 10 miliónov USD, sypká dráha, 17.45 h SEČ). Stanovil to stredajší žreb.

 

Bobom Baffertom pripravovaný reprezentant Juddmonte Farms Chálida Abdullaha Arrogate triumfoval 28. januára v Gulfstream Parku na Floride na Pegasus World Cupe, s prémiou 12 miliónov amerických dolárov novom najlukratívnejšom súperení planéty. Získal 7 miliónov USD. Nastúpil so štatistikou 6 štartov, 5 prvenstiev, zárobok 4 084 600 USD podľa Equibase. Predtým 6. novembra zvíťazil v kalifornskej Santa Anite na Breeders´ Cupe Classic o dovedna 6 miliónov USD. Odchovanec Clearsky Farm Arrogate stál 10. septembra 2014 na dražbe v Keenelande 560 000 USD.

 

"V tejto chvíli sa usilujeme zachovať si koncentráciu najmä na to, aby bol v pohode. Treba sa uistiť, že kôň predvedie zodpovedajúci výkon. Vieme, že Arrogate je výnimočný. Je obrovský favorit. Napriek tomu potrebuje aj priaznivý priebeh," upozornil kouč Baffert, citoval ho magazín BloodHorse.com.

 

Arrogate má stávkový kurz 1,33 (Race Bets). Nasledujú jeho krajan Gun Runner (dž. Florent Geroux, 8,5), administratívne juhoafrický Mubtaahij (dž. Christophe Soumillon, 10) a ďalší zástupcovia USA Hoppertunity (dž. Flavien Prat, 15) a Neolithic (dž. John Velazquez, 26).

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený