Diviaky rozryli dráhu vo francúzskom Chantilly

Nevítaných návštevníkov mali vo francúzskom dostihovom stredisku Chantilly. V noci z pondelka na utorok rozryli dráhu v blízkosti malebného miestneho zámočku diviaky. Fotografie poničeného trávnika priniesol web Paris Turf. Národná dostihová autorita France Galop na twitteri ubezpečila, že trať do nedele postačujúco zreparujú: 10. septembra sú na programe generálky októbrového Arc-Weekendu Prix Vermeille, Prix Niel a Prix Foy, ale aj "jednotková" míľa Prix du Moulin o 450 000 eur. Chantilly dočasne prevzalo prestížne súperenia počas generálnej rekonštrukcie parížskeho hipodrómu Longchamp.
  

Pustošenie kancami nie je v Chantilly novinkou: vlani v októbri zanechali brázdy na pridruženej tréningovej cvalovke Piste des Reservoirs. Šéf areálu Mathieu Vincent si vtedy povzdychol, že zver poškodila približne 1500 štvorcových metrov. Andrew Cooper z britského Epsomu poľutoval kolegov a podotkol, že dejisko prototypového klasického The Derby máva problémy s líškami a jazvecmi. Racing Post uviedol, že Salon Katko v Chantilly, ktorý slúži ako press-centrum, zdobí aj odrezaná a vypreparovaná hlava uloveného diviaka, čo by mohlo tým živým slúžiť ako varovanie.


  

Vlani na 3. októbra naplánovaný míting v nemeckom dostihovo vyložene provinčnom Hasslochu museli organizátori v septembri v predstihu zrušiť po tom, ako dráhu dokatovali práve diviaky. Organizujúci Pfälzische Rennverein Hassloch e.V. o tom informoval oficiálnou tlačovou správou, priložil dôkazné snímky po neželanej nočnej orbe.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený