Džokej Thierry Jarnet ukončil svoju kariéru

Francúzsky džokej Thierry Jarnet sa už nebude objavovať v dostihových sedlách. Vo veku 49 rokov uzavrel svoju kariéru. "V tejto sezóne už nebudem jazdiť. Musel som skončiť, mám problémy s nohou," povedal Jarnet pre Press Association Sport, zdieľal to napríklad web Sky Sports.
  

"Neplánujem začať s trénerským pôsobením. Momentálne neviem, čím sa budem zaoberať," priznal Jarnet a zaspomínal si na svojich najkľúčovejších štvornohých partnerov: "Jazdil som veľa kvalitných koní pre kouča Andreho Fabreho - Pennekampa, Suboticu, mnoho dobrých kobýl... Čerstvejšie som mal Moonlight Cloud a, samozrejme, Treve. Ona asi bola najlepšia zo všetkých." Spomenutá zverenkyňa Criquette Headovej-Maarekovej Treve uspela v rokoch 2013 a 2014 na vrcholnej parížskej Cene Víťazného oblúka na hipodróme Longchamp.

 

Headová-Maareková netajila prekvapenie z novinky, ktorú jej Jarnet oznámil v piatok ráno: "Prišiel do mojej centrály a povedal mi, že končí. Som z toho smutná, lebo spoločne sme zažili veľa skvelých dní. Je to však jeho rozhodnutie a niečo podobné nás čaká všetkých - nemôžeme fungovať naveky. On tuším tento rok oslávi päťdesiatku..."

 

Jarnet je francúzskym šampiónom zo sezón 1992, 1993, 1994 a 1995. Na "Arc" vo francúzskej metropole sa presadil aj v rokoch 1992 (Subotica) a 1994 (Carnegie). So štyrmi úspechmi figuruje na čele historického poradia spolu s ďalšími šiestimi jazdcami. Päťdesiat rokov bude mať 24. marca.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený