Chantal Sutherlandová dosiahla 1000. triumf

Populárna zámorská dostihová jazdkyňa Chantal Sutherlandová dosiahla svoje jubilejné 1000. víťazstvo. Zaokrúhlila v kalifornskej Santa Anite v sedle koňa Giro Candito. Rodáčke z kanadského Winnipegu Sutherlandovej sa to podarilo pri 7982. vystúpení v kariére, ktorá sa začala v roku 2000 a mala dve pauzy. Pre majiteľov zverených koní dosiaľ Sutherlandová získala 50,4 milióna USD, na konte má 22 prvenstiev s hodnotou Graded.
  

Momentálne 41-ročná Sutherlandová sa najprv rozlúčila v októbri 2012 prostredníctvom svojho webu. Zjavne tým vtedy zareagovala najmä na informáciu, že na lukratívnom dvojkilometrovom Chovateľskom pohári Classic v spomenutej Santa Anite nebude v sedle obhajcu druhej priečky Game On Duda a nahradí ju Rafael Bejarano. Sprievodnou pikantériou striebra z testu BC Classic 2011 o 5 miliónov USD bol fakt, že Game On Dude nestačil iba na Drosselmeyera, ktorého pobádal Mike Smith, bývalý snúbenec Sutherlandovej.


  

Jazdkyňa, ktorú označujú aj za Danicu Patrickovú dostihového odvetvia, sa vrátila v júni 2013, ale v júli 2014 opäť ubudla z turfového diania a začala sa venovať obchodu s nehnuteľnosťami. Druhý comeback ohlásila v novembri 2015. Informácie sú z webu BloodHorse.com.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený