Britská kobyla Enable Koňom roka 2017 v Európe

Britská 3-ročná kobyla Enable sa stala dostihovým Koňom roka 2017 v Európe. Slávnostné vyhlásenie 27. ročníka bilančnej aktivity Cartier Racing Awards, akejsi obdoby filmových Oscarov v turfe na starom kontinente, sa konalo v utorok tradične v hoteli Dorchester v Londýne.
  

Johnom Gosdenom pripravovaná hnedka Enable (po Nathaniel z Concentric po Sadler´s Wells) absolvovala v predmetnom období 7 štartov, z ktorých vyťažila 6 prvenstiev, z nich 5 na najvyššej štatutárnej úrovni Group 1 vrátane domácej prototypovej "dámskej" klasiky Oaks v Epsome, ekvivalentných Irish Oaks v Curraghu a Prix de l´Arc de Triomphe aj proti žrebcom, resp. starším súperom v Chantilly. Celkovo má bilanciu 8 vystúpení, 7 triumfov, zárobok 3 809 380 libier podľa Racing Postu. Reprezentuje Juddmonte Farms svojho chovateľa i majiteľa Chálida Abdullaha a zostáva na dráhe aj na sezónu 2018, neodišla do chovu.


  

Enable sa logicky stala aj najlepšou 3-ročnou kobylou. Ďalšími laureátmi sú US Navy Flag (2-ročné žrebce), Happily (2-ročné kobyly), Cracksman (3-ročné žrebce), Harry Angel (šprintéri), Order Of St George (vytrvalci) a Ulysses (4-ročné či staršie kone). Cartier/Daily Telegraph Award of Merit dostal tréner Sir Michael Stoute.

 

Miki Kočan

SITA

 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený