Bristol De Mai v Haydocku deklasoval konkurenciu o 57 dĺžok

Na defilé v podaní favorizovaného domáceho 6-ročného valacha s francúzskym pôvodom Bristola De Mai sa zmenili sobotňajšie prestížne skokanské dostihy Betfair Chase v britskom Haydocku (steeplechase, Grade 1, 5144 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 200 000 libier). Zverenec Nigela Twistona-Daviesa triumfoval s podporou od džokeja Daryla Jacoba pri stávkovom kurze 2,1 s konečným náskokom 57 dĺžok, čo je suverénne najväčší "jednotkový" rozdiel v cieli v kolíske turfu či Írsku v tomto storočí, referuje Racing Post. Druhý bol ďalší hostiteľ Cue Card (dž. Harry Cobden, 3) a tretí skončil návštevník zo "zeleného ostrova" Outlander (dž. Jack Kennedy, 6).
  

Bristol De Mai teraz má šancu na bonus 1 milión libier, ak pre svojich majiteľov Isaaca Souedeho a Simona Munira pridá aj decembrovú Steeplechase kráľa Juraja VI. v Kemptone a marcový Zlatý pohár v Cheltenhame na festivale prekážkarského odvetvia National Hunt.


  

"Dnes to bolo značne excelentné. Urobil akurát menšiu chybičku na predposlednom skoku, ale dokázal sám seba včas skorigovať. Takmer nepochybne uvažujeme o Cene kráľa Juraja VI. na ktorej zrejme bude iný typ pôdy, ale pri takomto motore sa neznepokojujem nejako prehnane, čo sa týka aj Zlatého pohára," povedal Twiston-Davies.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený