Baker s krvácaním do mozgu, ale pri vedomí a v stabilizovanom stave

Britský džokej George Baker utrpel krvácanie do mozgu ako následok ťažkého pádu 26. februára na dostihovom mítingu White Turf na snehu vo švajčiarskom St. Moritzi. Zostáva v nemocnici v Chure, kam ho transportovali vrtuľníkom.
  

Tridsaťštyriročný Baker je pri vedomý a v stabilizovanom stave, ale rehabilitácia si vyžiada čas. Podľa komuniké ostrovnej stavovskej organizácie Professional Jockeys Association je však nádej na plné zotavenie.


  

Baker bol v sedle Boomerang Boba zapletený do hromadnej kolízie troch koní, jeho štvornohý partner prišiel o život. Podujatie prerušili hneď po úvodnom z ôsmich naplánovaných súperení. Následná kontrola podkladu odhalila presakovanie vody a nebezpečné podmočenie terénu. Zvyšok programu z bezpečnostných dôvodov zrušili vrátane 78. ročníka Longines Veľkej ceny St. Moritzu (rovina, Grade 2 - Kategorie A, 2000 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 111 111 CHF - v prepočte 104 340 eur). Dostihy sa konali na povalcovanej bielej pokrývke zamrznutého jazera Moritzsee v dejisku ZOH 1928 a 1948 v nadmorskej výške 1768 m.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený