Winx (foto Australian Horse Racing)

Austrálska hviezda Winx dosiahla 22. triumf v rade, zavŕšila čistý hetrik na Cox Plate

Hviezdna austrálska dostihová kobyla Winx v sobotu dosiahla svoj 22. triumf v rade od mája 2015, na hipodróme Moonee Valley pri Melbourne zavŕšila čistý hetrik na Cox Plate (rovina, Group 1, 2040 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 3 milióny AUD), najvýznamnejšej "cene" v krajine protinožcov. S podporou od džokeja Hugha Bowmana zaútočila na špecifickej dráhe s krátkou cieľovou rovinkou približne na méte 600, točila ako prvá a v záverečných desiatkach metrov o pol dĺžky odrazila nápor Humidora (dž. Blake Shinn, 17,1).
  

Celkovo si Winx pripísala 26. prvenstvo pri 32. vystúpení, dosiaľ zarobila 15 627 925 AUD, v prepočte približne 10,28 milióna eur. Medzi ôsmimi uchádzačmi mala zverenkyňa Chrisa Wallera stávkovú kvótu 1,1.

 

Video


  

Reprezentantka syndikátu Magic Bloodstock Racing, R. G. Treweeke & Mrs D. N. Kepitis Winx sa stala národnou rekordérkou podľa zisku počas kariéry, vyrovnala 15 víťazstiev porovnateľne slávnej a šprintérsky zameranej Black Caviar na najvyššej štatutárnej úrovni, pripomenula čistý hetrik Kingstown Towna (1980 - 1982) na Cox Plate a časom 2:02,94 min prekonala vlastné traťové maximum.


  

"Nemám slov," hlesol Bowman podľa Racing Postu a dodal: "Je to až desivé zviera a mimoriadne zjavenie. Je snom pre každého jazdca mať česť s takýmto úkazom. Je dokonalou profesionálkou a ešte neskončila."

 

Miki Kočan

SITA

 

60 Minutes Australia | Winx

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený