Americká hviezda Arrogate smeruje na marcový Dubajský svetový pohár

Hviezdny americký dostihový kôň Arrogate smeruje na Dubajský svetový pohár, ktorý sa na hipodróme Meydan v SAE uskutoční 25. marca na trati 2000 m o celkovú prémiu 10 miliónov USD. "Akurát som mal telefonát, dostali sme zelenú poslať ho tam," povedal kouč Bob Baffert, citoval ho web BloodHorse.com. Arrogate v ten deň odpracoval v kalifornskej Santa Anite míľu za 1:38,4 min.
  

Štvorročný beluš Arrogate v majetku Juddmonte Farms Chálida Abdullaha triumfoval 28. januára v Gulfstream Parku na Floride na Pegasus World Cupe, s prémiou 12 miliónov amerických dolárov novom najlukratívnejšom súperení planéty. Získal prémiu 7 miliónov USD. Nastúpil so štatistikou 6 štartov, 5 prvenstiev, zárobok 4 084 600 USD podľa Equibase. Predtým 6. novembra triumfoval v spomenutej Santa Anite na Breeders´ Cupe Classic o 6 miliónov USD. Odchovanec Clearsky Farm Arrogate stál 10. septembra 2014 na dražbe v Keenelande 560 000 USD.


  

"Vyzerá skvele. Som naozaj šťastný z toho, ako strávil Pegasus World Cup. Neregresoval či čosi také, pôsobí fantasticky. Užíva si to a ide správnym smerom. Veľmi dobre si drží formu," prezradil Baffert.


  

Arrogate je s kurzom 1,4 (RaceBets.com) jasným predbežným favoritom Dubai World Cupu. Nasledujú krajan Gun Runner, juhoafrický Mubtaahij (zhodne 9) a ďalší Američania Hoppertunity (11) a Midnight Storm (13).

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený