V nedeľu v Topoľčiankach 67 koní v ôsmich súpereniach

Dovedna 67 koní plus jeden tzv. pod čiarou v úlohe náhradníka figuruje na štartových listinách nedeľňajšieho 8. mítingu slovenskej dostihovej sezóny 2017, ktorý sa uskutoční v Topoľčiankach pri Zlatých Moravciach. Druhé tohtoročné vidiecke podujatie termínovej listiny po májových Šuranoch sa začne o 14.00 h, záver naplánovali na 17.40 h. Neoficiálnou súčasťou budú dva súboje miniklusákov.
  

Na rovinový vrchol popoludnia v blízkosti Národného žrebčína Topoľčianky, Cenu predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (II. kat., hdcp, 1780 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 3400 eur), smerujú Daylight (Zdenko Šmida), Elegant Princess (František Drozda), Donatelli (Michal Demo), Osetin (Štefan Budovič), Fiorhead (Veronika Weinbachová), Thunderball (Martin Laube) a Star (Róbert Šara). Skokanská Cena Národného žrebčína Topoľčianky (steeplechase, 4100 m, pre 5-ročné a staršie kone, celková dotácia 2500 eur) prilákala deviatku Rain Magna (Michal Kubík), Segona (Martin Liška), Sorgenio (Ján Mach), Carry The Glory (Adam Čmiel), Čaluki (Jan Odložil), Falcon Wing (Radek Man), Hollywood (Pavel Kašný), Mr Angel (Martin Cagáň) a Oldfieldroad (Jaroslav Brečka).


  

Druhé tohtoročné podujatie v Topoľčiankach bude 9. júla, mimo Bratislavy sa turfový ruch vyskytne ešte 20. augusta v Senici-Čáčove. Najbližší míting na centrálnom hipodróme v petržalskom Starom háji príde na rad 24. júna - netradične v sobotu namiesto nedele.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený