V nedeľu na Prípravnej cene v Bratislave 10 koní zo 4 krajín

Desať koní zo štyroch krajín - Rakúska, Maďarska, Česka a Slovenska - bude v nedeľu o 17.35 h v Bratislave štartovať na 27. Prípravnej cene NutriHorse (rovina, I. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur), hlavných dostihoch 6. mítingu sezóny 2017 v SR. Podujatie v petržalskom Starom háji sa začne tradične o 14.00 h a záverečný deviaty bod programu naplánovali na 18.05 h.
  

V šprintérskom súperení, ktoré je miestnou generálkou na Cenu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na Turf-gala (4. júna), budú slovenské stajne zastupovať Living Colors (Martin Srnec), Muffin Princess (Pavlína Filipová) a Robben Island (Martin Laube), z Rakúska pricestujú obhajca prvenstva Culdaff (Zdenko Šmida) a Pen Bal Crag (František Drozda), z Maďarska Trinity River (Željko Ilič) a z ČR Du Pyla (Jaroslav Línek), Efily (Michal Hrouda), Henrytheaeroplane (Radek Koplík) a Sign Of The Zodiac (Róbert Šara).


  

Prestávky medzi dostihmi spestria vystúpenia žiakov ZUŠ Jána Albrechta a ukážky rôznych psích športov ako "ochutnávka" pred akciou Dogdays (27. - 28. mája tiež v Starom háji). Pre deti je pripravené vozenie na koníkoch zadarmo, pripomenul web organizujúceho Závodiska Bratislava (ZB).

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený