Sprievodné súperenia miniklusákov okrem Bratislavy aj v Šuranoch a Topoľčiankach

Slovenská dostihová sezóna 2017 prinesie aj milé neoficiálne obohatenie programu vo forme seriálu pre poníky v sulkách pod názvom Slovak Mini Trotter Cup. Subjekt PlayAda Stables vlani v októbri zorganizoval v Bratislave pilotný súboj miniklusákov, ktorý vzbudil veľký ohlas verejnosti i médií. Teraz na to chce nadviazať. "Našou ambíciou je usporiadať minimálne tri súperenia pre 3-ročné a staršie miniklusáky. V sulkách sa predstavia deti od 6 do 16 rokov, resp. žiaci SOŠ v Šali so zameraním na jazdectvo a chov koní," špecifikoval web Harness.sk
  

"Do kalendára pribudnú hipodrómy v Šuranoch a Topoľčiankach. Seriál odštartuje začiatkom mája v meste, ktoré ma vyše 150-ročnú klusácku tradíciu. Málokto totiž vie, že v roku 1863 sa v Šuranoch uskutočnili v poradí prvé klusácke dostihy na území Slovenska," pripomenul nadšenecký portál Harness.sk. "Bolo by to mimoriadne spestrenie medzi jednotlivými dostihmi,“ reagoval na plány šéf miestneho Jazdeckého oddielu Slávia Karol Cagáň.


  

Ak zámery vyjdu, v letnej časti sezóny sa slovenský miniklusácky pohár presunie do Topoľčianok, kde by sa poníky v sulkách takisto mohli stať súčasťou bežného dostihového popoludnia. "Národný žrebčín Topoľčianky určite podporí takéto aktivity," prisľúbil riaditeľ Michal Horný. V polovici septembra by poníky so sulkami mohli opäť zavítať na centrálny hipodróm v petržalskom Starom háji, kde by sa uskutočnilo aj vyhodnotenie šampionátu mladých vodičov i súťaže o najlepších miniklusákov sezóny.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený