Zoriana (foto Kamila Gúčiková)

Slovenské derby predbežne 15. júla v extrémne silnej konkurencii vrcholných podujatí

Definitívna termínová listina slovenskej dostihovej sezóny 2018 bude známa až po stretnutí vedenia Závodiska Bratislava (ZB) s trénermi 25. januára. Vopred je však očividné, že vrcholné Slovenské derby v Bratislava vzhľadom na obvyklú štruktúru rozpisu aj turfové kalendáre v okolitých krajinách vychádza na nedeľu 15. júla, teda na deň nabitý vrcholnými športovými udalosťami v zahraničí. Súbežne popoludní sa bude konať moskovské finále futbalových majstrovstiev sveta v Rusku, ale aj finále dvojhry mužov na grandslamovom tenisovom Wimbledone v Londýne a Petrom Saganom zaváňajúca rovinatá 9. etapa cyklistickej Tour de France z Arrasu do Roubaix.
  

"Samozrejme, že sme sa nad tým zamýšľali, ale zatiaľ to derby máme naplánované práve na 15. júl. Prípadný presun by nám značne nabúral celú koncepciu. Pokúsime sa nejakým spôsobom urobiť z našej nevýhody výhodu. Múdrejší budeme aj po rokovaniach s RTVS o prenose. Na 8. júl sú naplánované Topoľčianky, 22. júla majú Česi klasické Oaks v Karlových Varoch. S najväčšou pravdepodobnosťou to teda napokon bude ten 15. júl," povedal pre agentúru SITA Ján Valtýni, ktorého po novembrovom odvolaní Ľuboša Chmelára poverili riadením ZB, zo zákona má mandát na tri mesiace do 15. februára.


  

Do úvahy teoreticky prichádza aj predsunutie "vavrínového venca s modrou stuhou" na sobotu 14. júla. "Bola by to veľká revolúcia. Osobne vnímam derby ako čosi posvätné, nie som zástancom experimentov, hoci je pravda, že v Česku ho už mali aj vo štvrtok. Máme skúsenosti, že u nás sú návštevníci vyložene zvyknutí na nedeľňajšie mítingy. Pri občasných sobotách ich vždy prišlo menej, nech sme robili akúkoľvek propagačnú kampaň," skonštatoval Valtýni.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený