Na Veľkej aprílovej cene v Bratislave aj úradujúci Kôň roka v SR Medici

Úradujúci dostihový Kôň roka v SR Medici z MPL Racingu Miroslava Pisklu bude v nedeľu v Bratislave ozdobou jubilejného 20. ročníka Veľkej aprílovej ceny (rovina, I. kat., 1800 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 7000 eur, 17.00 h), hlavnej položky 2. mítingu domácej sezóny 2017. V sedle zverenca Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku bude český džokej Jiří Palík.
  

Opozíciu pre Mediciho tvoria Ascalona (dž. Radek Koplík), Ideal Approach (dž. Petr Foret), Legionar (dž. Štefan Budovič), Long Cross (dž. Róbert Šara), Mediciman (dž. Zuzana Vokálková), Merion (dž. Piotr Krowicki), Portorikos (dž. Zdenko Šmida), Royal Gino (dž. Jaroslav Línek) a Saintnixa (dž. Martin Srnec).

 

Momentálne už 4-ročný ryšiak s americkým pôvodom Medici absolvoval v sezóne 2016 v stredoeurópskom priestore štyri štarty, z ktorých vyťažil tri prvenstvá, a to postupne na Rakúskom derby na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne (4. septembra) a v Bratislave na klasickom St. Legeri (25. septembra) a Veľkej októbrovej cene (30. októbra). Pre Pisklovu bielo-červenú kombináciu zarobil 21 630 eur. Pri svojom regionálnom debute docválal 31. júla druhý v petržalskom Starom háji na úrovni II. kategórie. Predvlani v USA a v sezóne 2016 v Nemecku podstúpil dovedna sedem vystúpení, dosiahol dve prvenstvá, minulý rok 26. júna bol v Brémach - ešte ako zverenec Andreasa Wöhlera - o 5,75 dĺžky siedmy z desiatich v súperení so štatútom Listed na 2200 m o 25 000 eur. Mal hodnotenie 70 kg v nemeckom GAG.

 

Úvodné nedeľňajšie dostihy v petržalskom Starom háji odštartujú tradične o 14.00 h, záverečnú ôsmu položku programu naplánovali na 17.30 h. Štartové listiny v utorok uzavrelo a na svojom webe zverejnilo Závodisko Bratislava (ZB).

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený