Gaston (7), 2. Ormonde Octavius (10), 3. Chilli Chocolate (11) (foto Karel Juda)

Na nedeľňajších klasikách v Bratislave 12 kobýl a 14 žrebcov

Tucet kobýl a štrnásť žrebcov bude v nedeľu v Bratislave štartovať na úvodných dvoch z piatich klasických skúšok slovenskej dostihovej sezóny 2017. "Dámska" 25. Jarná cena kobýl (rovina, Listed, 1700 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 23 000 eur) sa začne o 16.40 h, zatiaľ čo 25. Veľká jarná cena (rovina, Listed, 1700 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 25 000 eur) bude mať štart o 17.15 h, silnejšie pohlavie na nej napokon nevyzve žiadna odvážna adeptka.
  

V petržalskom Starom háji sa JCK a VJC uskutočnia v rámci 5. podujatia turfovej termínovej listiny, ktoré sa začne o 14.00 h a záverečná ôsma položka programu príde na rad o 17.50 h. Štartové listiny v utorok uzavrelo a zverejnilo Závodisko Bratislava (ZB). Prvý raz v histórii sa obe slovenské jarné klasiky budú konať v jeden deň.


  

Na JCK, ktorá je obdobou prototypových britských 1000 Guineas Stakes v Newmarkete (v nedeľu triumfovala írska Winter), budú slovenské stajne zastupovať Astorka (Loko Trans Slovakia), Silver Empress (Sky Group), Tanata (KT Obal), Lightblack (Autoopravovňa Strnisko), Mooreen (KMD Parcours Team) a Zoriana (PD Senica), zvyšok aktérok pricestuje z Česka. Majiteľ víťazky získa prémiu 11 500 eur.


  

Na VJC, ekvivalente takisto newmarketských 2000 Guineas Stakes (v sobotu zabodoval írsky nositeľ slávneho mena Churchill) sa zo SR predstavia Unique Pilot (stajňa Koruna), True Champ (Sky Group), Chilli Chocolate (Mostry Senica), Bolthory (stajňa Caruso), Killworth (Autoopravovňa Strnisko), Gaston (MPL Racing), Doremi Lafu (Honor Racing), Connor (KT Obal) a Gentleman Jack (7 Horse). Pelotón doplní päť českých žrebcov. Vlastník premianta si odnesie 12 500 eur.


  

Prehľad víťaziek JCK: 1993 Musical Prospect (Anatolij Bočkalov) Maď. 1994 Dalida II. (Adam Shoults) Rak. 1995 Vakacia (Pavel Průdek) SR 1996 Turbulencja (William Lord) Rak. 1997 Brangäne (Mark Larsen) Nem. 1998 Sety´s Spirit (Laurent Beaucamp) SR 1999 Carpacina (Erwin Dubravka) Rak. 2000 Miss Greinton (Miroslav Rulec) Nem. 2001 Pat´s Music (Dušan Andrés) SR 2002 Tamanta (Erwin Dubravka) Rak. 2003 Czeneka (Roman Mališka) SR 2004 Mariella (Paul Roberts) Nem. 2005 Geisha Lady (Erwin Dubravka) Rak. 2006 Tanita (Petr Kubík) SR 2007 Proud (Jan Demele) Maď. 2008 Nick of Memory (Alexander Reznikov) Poľ. 2009 Lenka Top (Zdenko Šmida) SR 2010 Tech Exceed (José Luis Silverio) Nem. 2011 Alfkona (Stanislav Georgiev) Maď. 2012 Bay Vatoria (Jean-Pierre Lopez) Rak. 2013 Ley Percy (Vendula Korečková) ČR 2014 Fiorhead (Štefan Budovič) SR 2015 Dumnonia (Jan Verner) ČR 2016 Robben Island (Jiří Palík) SR


  

Prehľad víťazov VJC: 1993 Cortez (Piotr Piatkowski) Rak. 1994 Hyacal (Jean-Pierre Lopez) Rak. 1995 Dollárpapa (Ferenc Csoh) Maď. 1996 Turnus (Piotr Piatkowski) Rak. 1997 Czas (Roman Mališka) SR 1998 Blueridge Dancer (Ivan Kub) ČR 1999 Pretty Princ (Ferenc Simon) Maď. 2000 Sharp Focus (Kamil Píchal) ČR 2001 Tribal Instinct (Jaroslav Michna) ČR 2002 Romans (Jaroslav Línek) SR 2003 Tankred (Jaroslav Línek) ČR 2004 Happy Holiday (Jean-Pierre Lopez) Rak. 2005 Rosensturm (Jaroslav Línek) SR 2006 Ryan (Jaroslav Línek) SR 2007 Proud Boris (Piotr Krowicki) SR 2008 Tullamore (Erwin Dubravka) ČR 2009 Funny Valentine (Dušan Andrés) ČR 2010 Bribon (Zdenko Šmida) SR 2011 Brittany (Milan Zatloukal) ČR 2012 Move Your Vision (Zdenko Šmida) SR 2013 Legionar (Zdenko Šmida) SR 2014 Kilword (Róbert Šara) SR 2015 Speed Machine (Tomáš Lukášek) ČR 2016 Lagaro (Jan Verner) ČR

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený