Luminator, Mr Pamperito aj Tikaram na zaslúžený odpočinok, hlási Quirinus Farm

Dostihové kariéry Luminatora, Mr Pamperita a Tikarama sa skončili, hlási na facebooku značka Quirinus Farm, ktorá sídli v centrále Javorec pri záhorskom Sobotišti a vedie ju tréner a džokej Jaroslav Brečka: "Všetci traja si budú užívať sladký život plný rozmaznávania a zaslúženého relaxu."
  

Deväťročný ryšavý valach s britským pôvodom Luminator z MPL Racingu podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) absolvoval 23 štartov, z ktorých vyťažil 7 prvenstiev a zarobil v troch disciplínach - na rovine, nad prútenými prekážkami a v steeplechase - dovedna 35 646 eur. V rokoch 2013 a 2014 sa presadil na Krištáľovom pohári v Pardubiciach, predvlani skončil druhý na Gran Corsa Siepi d´Italia o 60 000 eur v talianskom Merane po štvrtej priečke z edície 2014.


  

Takisto 9-ročný tmavohnedý valach Mr Pamperito z KCL Slovakia má za sebou 34 vystúpení, v ktorých zaznamenal 5 triumfov a zisk 10 714 eur. Jednoznačne najviac sa mu darilo v stíploch: v roku 2015 zabodoval na jubilejnej 40. Veľkej starohájskej v Petržalke, pričom džokej Thomas Garner zvládol približne dve tretiny trate s uvoľneným sedlom a bez strmeňov.


  

Päťročný hnedý valach s českým pôvodom Tikaram z chovu aj portfólia MPL Racingu odchádza do "penzie" s bilanciou 19 pokusov, 2 víťazstvá a 6912 eur na konte. Predminulý rok v Bratislave zabodoval na rovinovom Memoriáli Josefa Břečku so štatútom II. kategórie, z následnej klasickej Veľkej jarnej ceny si odniesol piatu priečku.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený