Ľuboš Chmelár natrvalo riaditeľom Závodiska Bratislava

Ľuboš Chmelár uspel vo výberovom konaní na pozíciu riaditeľa štátneho podniku Závodiska Bratislava (ZB), dostihovej autority SR. Bol jediným uchádzačom. Informáciu priniesol web Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

 

"Výberová komisia v rámci výberového procesu uskutočneného formou odborného testu, prezentácie stratégie rozvoja štátneho podniku a osobného pohovoru overila odborné znalosti, manažérske schopnosti a všeobecný prehľad uchádzača a na základe zhodnotenia výsledkov ho vybrala do tejto funkcie," uvádza sa v komuniké.

 

V novembri ministerka agrorezortu Gabriela Matečná odvolala z predmetnej pozície Mariána Šurdu, ktorý - s krátkou prestávkou v roku 2012 - bol riaditeľom ZB od 10. júla 1989. Pôvodne vtedy poverili riadením organizácie Jána Valtýniho, vedúceho úseku dostihovej prevádzky a marketingu, a v decembri namiesto neho práve Chmelára do ukončenia výberového konania. Vypísali ho v januári, uzávierka prihlášok bola 25. februára.

 

Rezortné ministerstvo, ktoré je zriaďovateľom štátneho podniku, vo februári deklarovalo, že ZB sa po personálnej zmene nebude predávať. Gabriela Matečná však od nového vedenia očakáva atraktívnejšie podujatia, zlepšenie hospodárenia a zmenu v spôsobe riadenia. Vyplynulo to z tlačovej správy ministerstva. "Dostihový šport sa v ostatných rokoch stále viac globalizuje a tento trend je akceptovaný aj Závodiskom Bratislava ako spoločensky významnou testačnou centrálou nášho rezortu. Som hrdá na to, že tento jedinečný areál patrí do pôsobnosti nášho rezortu, a naším cieľom je ho zveľaďovať," uviedla Matečná a vylúčila akékoľvek aktivity vedúce k odpredaju areálu či samotného štátneho podniku.

 

"Náš podnik v súčasnosti realizuje audit zameraný na inventarizáciu hnuteľného a nehnuteľného majetku, ako aj audit procesov riadenia a obstarávania. Azda najväčším problémom je šesť rokov nedostavaná tribúna, do ktorej bol doteraz investovaný takmer jeden milión eur," skonštatoval vo februári Chmelár, podľa tlačovej správy rešpektovaný manažér s 25-ročnými medzinárodnými skúsenosťami v priemysle, obchode, finančníctve a agropriemysle.

ZB spolu s rezortným ministerstvom budú hľadať zdroje na dofinancovanie výstavby tribúny. Potreba sa odhaduje približne na úrovni 2,5 milióna eur. Ministerstvo očakáva tiež zlepšenie hospodárenia podniku či realizáciu dlhodobo odkladaných nevyhnutných opráv. "Veľkou výzvou je hľadanie nových príjmov, zvýšenie návštevnosti, lepšie využitie areálu a organizovanie nových atraktívnych podujatí," uvádzalo sa v TS.

 

Slovenská dostihová sezóna 2017 sa začne 9. apríla o 14.00 h v Bratislave (Jarná cena Petržalky), záverečný 20. míting sa uskutoční 29. októbra od 12.00 h (Veľká októbrová cena) takisto v petržalskom Starom háji. Počet podujatí je identický so sezónou 2016. Okrem šestnástich mítingov v metropole sa budú konať dva v Topoľčiankach (11. júna a 9. júla) a po jednom v Šuranoch (7. mája) a Senici (20. augusta). Tradičnými vrcholmi bude Turf-gala, ktoré 4. júna napíše svoju 39. kapitolu, a Slovenské derby - 25. ročník "modrej stuhy" naplánovali na 16. júla. Ďalšie klasiky budú 14. mája (Jarná cena kobýl a Veľká jarná cena atypicky v jeden deň), 27. augusta (Oaks) a 10. septembra (St. Leger). S výnimkou sobotňajšieho 9. mítingu kalendára (24. júna - Zlatý bičík) sa všetky podujatia uskutočnia v nedeľu.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený