Unique Pilot štvrtý na Rakúskom derby, Connor šiesty

Hnedák britskej proveniencie Unique Pilot z portfólia slovenského dostihového subjektu Koruna skončil v nedeľu o 7 dĺžok štvrtý na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne na Grosser Preis der Österreichischen Lotterien - Stronach Austrian Derby - 149. Österreichisches Galopper-Derby (rovina, NL, 2200 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 20 000 eur). Unique Pilot získal prémiu 1700 eur. Tmavý hnedák s francúzskym pasom Connor z KT Obalu bol posledný šiesty, nazbieral manko 12,25 dĺžky.
  

Jaroslavom Hanáčkom pripravovaného Unique Pilota viedol na klasickej "modrej stuhy" Jiří Chaloupka pri stávkovej kvóte 7,8. V sedle zverenca Tibora Tomeka Connora (6,6) bol ďalší český džokej Martin Srnec.


  

Za 2:18,0 min po boji o krk triumfoval tipujúcimi mierne preferovaný český tmavý hnedák s francúzskym pôvodom Black Canyon (dž. Petr Foret, 2,6). Zverenec Dalibora Töröka zarobil 10 000 eur pre DS Pegas Jiřího Trávníčka, ktorému to aktuálne v podunajskom regióne ide: minulý týždeň sa presadila Polyanta na "dámskych" Oaks v Bratislave.


  

Júlové Slovenské derby v Bratislave ponúklo základný finančný balík 64 000 eur. Connor na ňom sklamal predposledným trinástym miestom pri stávkovej kvóte 3,2, Unique Pilot (5,2) bol siedmy. Predtým v júni obsadili v uvedenom poradí prvé dve priečky na Starohájskom kritériu na petržalskom medzinárodnom podujatí Turf-gala.

 

Miki Kočan

SITA

 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený