Medici (po Curlin z Mrs Williams po Monsun) - foto Václav Volf

Medici z MPL Racingu víťazom Rakúskeho derby

Ryšiak s americkým pasom Medici zo slovenskej dostihovej stajne MPL Racing Miroslava Pisklu triumfoval v nedeľu na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe neďaleko Viedne za 2:15,9 min ľahko o 2 dĺžky na vrcholnom rakúskom klasickom teste so siahodlhým názvom Grosser Preis der Österreichischen Lotterien - Stronach Austrian Derby - 148. Österreichisches Galopper Derby - Start Super 6 Wette € 18.250,20 Jackpot (rovina, Listed, 2200 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 15 000 eur).
  

V sedle zverenca Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku Mediciho bol poľský džokej Piotr Krowicki. Žrebec získal pre bielo-červenú kombináciu prémiu 6750 eur, mal preferujúcu stávkovú kvótu 2,5 medzi deviatimi aktérmi. Zo slovenských džokejov sa v zahraničných službách predstavili Zdenko Šmida (Matidia - 4. miesto) a Róbert Šara (Origami - 7. priečka).
  

Medici (po Curlin z Mrs Williams po Monsun) predtým naposledy skončil 31. júla druhý v Bratislave na úrovni II. kategórie. Vlani v USA a v tejto sezóne v Nemecku absolvoval dovedna 7 štartov, dosiahol 2 prvenstvá, 26. júna bol v Brémach - ešte ako zverenec Andreasa Wöhlera - o 5,75 dĺžky siedmy z desiatich v súperení so štatútom Listed na 2200 m o 25 000 eur. Má hodnotenie 70 kg v nemeckom GAG.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený