Fiorhead z Vimaru Dvorníky v nedeľu na Oaks v Rakúsku

Hnedka s českým pasom Fiorhead, ktorá je odchovankyňou aj reprezentantkou Vimaru Dvorníky Pavla Vigaša, sa v nedeľu zúčastní na "dámskych" klasických dostihoch Grosser Preis der Österreichischen Lotterien - Austrian Oaks na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne (rovina, Gd-3, 2000 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 15 000 eur, 16.15 h).
  

V sedle zverenkyne Samuela Sokola z Topoľčianok Fiorhead bude český džokej Jakub Pavlíček. Do boxov vstúpi tucet adeptiek. Angažmány dostali slovenskí jazdci Zdenko Šmida (česká Our Duchess) a Ján Havlík (maďarská Claudia Octavia). 
  

Šokujúca víťazka májovej rovnako hodnotnej bratislavskej jarnej ceny kobýl Fiorhead pobeží na Oaks už tretí raz: 2. augusta bola druhá na ekvivalente v Budapešti a 20. septembra finišovala tretia na analógii v petržalskom Starom háji. Podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) má štatistiku 6 štartov, 2 prvenstvá, zisk 18 828 eur. 
  

Na sprievodnej skúške Lotto - Alles ist möglich - Rennen - Start zur Super 6 Wette mit 2.500 Euro netto Garantie (rovina, Maiden, 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 4000 eur, 15.15 h) sa predstaví trojročná ryška Golden Grace (maj. FeD, tr. Jozef Chodúr, dž. Ján Havlík).

 

Miki Kočan / SITA 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený