Fiorhead napokon neštartovala na Oaks v Rakúsku

Hnedka s českým pasom Fiorhead, ktorá je odchovankyňou aj reprezentantkou Vimaru Dvorníky Pavla Vigaša, sa napokon v nedeľu nezúčastnila na "dámskych" klasických dostihoch Grosser Preis der Österreichischen Lotterien - Austrian Oaks na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne (rovina, Gd-3, 2000 m, pre 3-ročné kobyly, celková dotácia 15 000 eur).
  

"Transport bol v poriadku a službukonajúca veterinárka pri tradičnej vstupnej prehliadke pochvalne vyhlásila, aká je Fiorhead ´friš´, lenže ona sa potom v novom prostredí išla vymočiť, pošmykla sa v boxe na pilinách, nejako ju seklo a kobylu sme radšej stiahli z dostihov. Zostala totiž stuhnutá. Vodenie, umývanie a homeopatiká nezabrali, musela dostať uvoľňujúcu injekciu a to by sme už riskovali dopingový nález, čo sme si, samozrejme, nemohli dovoliť," vysvetlil pre agentúru SITA kouč Samuel Sokol, ktorý do sedla angažoval českého džokeja Jakuba Pavlíčka. 
  

Za 2:05,1 min po boji o krk pred českou outsiderkou Mary Yeats (dž. Jan Rája, stávkový kurz 29,9) triumfovala nemecká hnedka Dime Dancer (dž. Tamara Hoferová, 4,7). Tretia bola ďalšia Češka Renessie (dž. Gerlinde Mühlbichlerová, 64,9). Slovenský džokej Ján Havlík skončil s maďarskou Claudiou Octaviou (3,8) štvrtý a Zdenko Šmida bol v sedle českej Our Duchess (41) šiesty z desiatich. 
  

Šokujúca víťazka májovej rovnako hodnotnej bratislavskej jarnej ceny kobýl Fiorhead mala bežať na Oaks už tretí raz: 2. augusta bola druhá na ekvivalente v Budapešti a 20. septembra finišovala tretia na analógii v petržalskom Starom háji. Podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) má štatistiku 6 štartov, 2 prvenstvá, zisk 18 828 eur. 
  

Na sprievodnej skúške Lotto - Alles ist möglich - Rennen - Start zur Super 6 Wette mit 2.500 Euro netto Garantie (rovina, Maiden, 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 4000 eur, 15.15 h) sa predstavila trojročná ryška Golden Grace (maj. FeD, tr. Jozef Chodúr, dž. Ján Havlík) a finišovala za honorár 500 eur tretia. Mala kurz 9,9.

 

Miki Kočan / SITA 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený