Estinaad v Ebreichsdorfe šiesta, Noem siedmy

Štvorročná hnedka s americkým pôvodom Estinaad v majetku Wernera Ithalera a sedemročný pôvodom český tmavohnedý valach Noem zo stajne KT Obal Tibora Tomeka boli zástupcami slovenského turfu na nedeľňajších dostihoch Kincsem-Preis na hipodróme Magna Racino pri Ebreichsdorfe južne od Viedne (rovina, Listed, 2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 10 000 eur, 17.15 h) a nedarilo sa im - skončili na šiestom a siedmom mieste medzi ôsmimi aktérmi V sedle zverenkyne Zuzany Kubovičovej bol džokej Ján Havlík. Kristína Tomková sedlala pre džokejku Zuzanu Vokálkovú.
  

Iste o 1 dĺžku v čase 2:04,0 min triumfovala nemecká hostka, päťročná tmavá hnedka Lili Moon (dž. Benjamin Clös). Zverenkyňa Wernera Glanza z Mníchova splnila úlohu jednoznačného favorita s kurzom 1,4. Pre Stall Italia zarobila 5000 eur. 
  

Na sprievodnej skúške AROC Maiden-Trophy (rovina, 1700 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 4000 eur) bola za honorár 180 eur piata z deviatich trojročná hnedka Bella (maj. Šikotrans - EMOP, tr. Zuzana Kubovičová, dž. Ján Havlík, 21,3).

 

Miki Kočan / SITA 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený