Summer Hill v Budapešti šiesty, Milan desiaty

Šesťročný hnedý valach s maďarským pasom Summer Hill zo stajne Bábolna - SK a tréningu Jaroslava Hanáčka v záhorskej centrále Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku skončil v nedeľu v Budapešti s podporou od jazdca Jozefa Parigála o 15 dĺžok predposledný šiesty na vytrvalostných dostihoch Nemzeti Fejlesztési Miniszter Díja (rovina, Elit, 2800 m, pre 4-ročné a staršie kone, celková dotácia 1,4 milióna Ft - v prepočte približne 4400 eur, trávnatá dráha). Bajuržanom Murzabajevom jazdecky posilnený 3-ročný ryšiak s ukrajinským pôvodom Milan zo stajne GARM a šamorínskej opatery Ramazana Tuguševa bol s mankom 28 dĺžok posledný desiaty na Vatinius díj (rovina, II. kat., 2000 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 790 000 Ft - cca 2500 eur, sypký povrch).
  

Na 94. ročníku vrcholného klasického Magyar Derby (rovina, Graded 3, 2400 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, celková dotácia 14 miliónov Ft - zhruba 44 200 eur) v čase 2:30,0 min po tuhom boji o hlavu triumfoval domáci hnedák s francúzskym pasom Merion (dž. Alberto Sanna) s outsiderskou stávkovou kvótou 13,1. Favorizovaný hostiteľ Rhodesian Storm (2,8) so slovenským džokejom Jaroslavom Línkom docválal o 5,5 dĺžky štvrtý zo šestnástich. Stupne doplnili Sárkányfű (dž. Bajuržan Murzabajev, 9,8) a Merzad (dž. Gábor Paizs, 12,7).
  

Počas derby-popoludnia v maďarskej metropole dosiahol hetrik slovenský džokej Zdenko Šmida (Pretorian, Eltham, Tanganyika), raz uspel jeho krajan Ján Havlík (Mirákulum). Slovenské derby je v Bratislave - Starom háji na programe v nedeľu 17. júla.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený