Oriental Sky po zisku Zlatého pohára v Bratislave (foto Karel Juda)

Oriental Sky víťazom Kincsem Díj o 9 miliónov Ft v Budapešti

Päťročný hnedák s nemeckým pôvodom Oriental Sky zo slovenskej stajne Patrik Seničana Petra Šedivého v nedeľu za 2:40,6 min iste o 0,75 dĺžky triumfoval v Budapešti na vrcholných medzigeneračných vytrvalostných dostihoch Kincsem Díj (rovina, Graded 1, 2400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 9 miliónov Ft - v prepočte približne 29 500 Ft). V sedle pracoval tréner zo záhorskej Lakšárskej Novej Vsi a zároveň džokej Jaroslav Línek pri stávkovej kvóte 9,6. S druhým miestom sa musel uspokojiť domáci absolútny favorit Quelindo (dž. Alberto Sanna), na ktorého by podľa výsledkovej správy tipujúcim len vracali vklady pri tzv. totalizátore.

Video

 

Odchovanec Žrebčína Auenquelle Oriental Sky podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) ako turfovej autority SR nastúpil s bilanciou 11 štartov, 5 prvenstiev, zárobok 72 139 eur. Trinásteho augusta bol v petržalskom Starom háji tesne druhý na Cene turfu. V júli v rovnakom dejisku triumfoval na Zlatom pohári počas derby-popoludnia po druhej priečke z júnovej Veľkej ceny Slovenska na Turf-gala. Teraz pridal 4,5 milióna forintov, cca 14 750 eur.


  

Línek počas tohto vrcholného popoludnia dosiahol ešte jeden triumf (Billy Tiger), krajan Jozef Parigál dva (video Rebelliously, Bubi Pata, zhodne v službách slovenského kouča pôsobiaceho v Maďarsku Jozefa Rosivala).


  

Do tohto dňa posledné slovenské víťazstvo na Kincsem Díj v maďarskej metropole sa zrodilo v sezóne 2011 zásluhou belky Shamal Sally z portfólia značky OMS Vladimíra Levárskeho a Petra Šimečku, ktorá nadviazala na čistý hetrik MPL Racingu Miroslava Pisklu (Proud Boris 2008 a Ryan 2009 a 2010).

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený