Oriental Sky v nedeľu v Budapešti o 9 miliónov Ft

Päťročný hnedák s nemeckým pôvodom Oriental Sky zo slovenskej stajne Patrik Seničana Petra Šedivého pobeží v nedeľu o 18.30 h v Budapešti na vrcholných medzigeneračných vytrvalostných dostihoch Kincsem Díj (rovina, Graded 1, 2400 m, pre 3-ročné a staršie kone, celková dotácia 9 miliónov Ft - v prepočte približne 29 440 Ft). V sedle bude pracovať tréner zo záhorskej Lakšárskej Novej Vsi a zároveň džokej Jaroslav Línek.
  

Miestny sprievodný bulletin tipuje Oriental Skya na druhej priečke medzi desiatkou účastníkov. Papierovou jednotkou je domáci Quelindo. Zatiaľ posledné slovenské víťazstvo na Kincsem Díj v maďarskej metropole sa zrodilo v sezóne 2011 zásluhou belky Shamal Sally z portfólia značky OMS Vladimíra Levárskeho a Petra Šimečku, ktorá nadviazala na čistý hetrik MPL Racingu Miroslava Pisklu (Proud Boris 2008 a Ryan 2009 a 2010).

  

Odchovanec Žrebčína Auenquelle Oriental Sky podľa databázy Závodiska Bratislava (ZB) ako turfovej autority SR má bilanciu 11 štartov, 5 prvenstiev, zárobok 72 139 eur. Trinásteho augusta bol v petržalskom Starom háji tesne druhý na Cene turfu. V júli v rovnakom dejisku triumfoval na Zlatom pohári počas derby-popoludnia po druhej priečke z júnovej Veľkej ceny Slovenska na Turf-gala.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený