Džokej Šmida v nedeľu s hetrikom v Budapešti

Slovenský džokej Zdenko Šmida dosiahol hetrik na nedeľňajšom dostihovom mítingu v Budapešti. Presadil sa aj v hlavnom bode programu v Kincsem Parku v maďarskej metropole: za 1:39,4 min ľahko o 3,5 dĺžky triumfoval v sedle domáceho hnedáka s francúzskym pasom Mágnása na Kétévesek Kritériuma (rovina, Listed, 1600 m, pre 2-ročné kone, celková dotácia 1,9 milióna Ft - v prepočte približne 6160 eur).
  

Šmida okrem toho zabodoval na nižšej štatutárnej úrovni ako partner 3-ročných hnediek Sky Diver a Souvenir de Mauve - zhodne od kouča Sándora Ribárszkeho. Jeden úspech si vybojoval jeho krajan Jozef Parigál (Bubi Pata).
  

V Budapešti sa predstavil tandem zverencov Jaroslava Hanáčka zo záhorskej centrály Dvor Vampil pri Plaveckom Štvrtku. Bolo to vo dvoch oddeleniach súperenia so štatútom IV. kategórie typu Maiden pre 2-ročné kone na 1600 m o celkovú dotáciu 570 000 forintov (cca 1860 eur). Hnedák britskej proveniencie Unique Pilot zo stajne Koruna skončil o 6 dĺžok štvrtý za honorár 57 000 Ft (zhruba 185 eur) a ryška s maďarským pôvodom Futurist Fashion v majetku subjektu Bábolna-SK bola s mankom 11,25 dĺžky šiesta. Oboch juniorov pobádal džokej Róbert Šara.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený