(foto Gestüt Etzean)

Vigašova Quissisana má druhého potomka

Jedna z najvýkonnejších kobýl modernej slovenskej dostihovej histórie Quissisana v majetku Vimaru Dvorníky Pavla Vigaša má druhého potomka. V nemeckom Žrebčíne Etzean priviedla na svet hnedého žrebčeka, ktorého splodil plemenník Campanologist. Už 9-ročnej Quissisane (po Antoniu Pius z Lanark Belle po Selkirk) sa vlani narodila hnedka po Soldier Hollow, ktorá medzičasom dostala meno Qussi Queen. Ďalším partnerom hviezdy zeleno-oranžovej kombinácie bude Jukebox Jury (taxa 5500 eur splatných pri overenej gravidite k 1. októbru), hrdina kolínskej Ceny Európy 2009 a írskeho klasického vytrvalostného St. Legeru 2011 v Curraghu.
  

Quissisanu počas jej vlastnej kariéry najprv pripravoval Petr Kubík a potom Sándor Ribárszki. Dobyvateľka rakúskych klasických "dámskych" Austrian Oaks 2010 zvíťazila v Bratislave na Cene zimnej kráľovnej, Cene Muscatita a Cene Whisky a bola druhá na Jarnej cene kobýl za nemeckou Tech Exceed. Naposledy štartovala 15. septembra 2013.
  

Odchovankyňa írskeho Camogue Studu Quissisana stála ako ročná na aukcii v nemeckom Baden-Badene 13 000 eur. Počas dvoch sezón v slovenskej registrácii zarobila 40 947 eur a za tri roky maďarského pôsobenia pridala 10 649 000 forintov, čo je v prepočte približne 34 400 eur.

 

Miki Kočan

SITA

 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený