Populárny český šprintér Mikesh odchádza do chovu

Dostihová kariéra českého šprintéra Mikesha sa skončila, populárny "kocúr" odchádza do chovu. Informáciu priniesla jeho facebooková prezentácia: "Je to pravda. Stále som si hovoril: vydrž, Jarda Jágr ešte hrá v NHL. A on teraz končí a vracia sa domov. Porazilo by z toho aj koňa. Tak teda končím. Ja však na rozdiel od Jardu nemôžem domov: v Írsku furt prší a nevlastním tam žiadny klub ani stajňu. Myslím si však, že Uherský Ostroh vlastne je také moravské Írsko. Pokračovanie čoskoro..."
  

Deväťročný hnedák írskej proveniencie Mikesh reprezentoval syndikát Kelso Stables. Už iba bývalý zverenec Tomáša Šatru podľa databázy Jockey Clubu ČR absolvoval 41 štartov, dosiahol 8 víťazstiev a zarobil 1 630 325 Kč, v prepočte približne 64 524 eur.


  

Odchovanec Kevina Foleyho Mikesh skončil v sezóne 2014 v Bratislave tretí na Cene Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (1200 m) na júnovom medzinárodnom mítingu Turf-gala a v júli rovnakého roka bol štvrtý na Cene Mysa (1000 m) počas derby-popoludnia v petržalskom Starom háji.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený