Overdose má prvého potomka z nemeckého pôsobenia

Slávny dostihový šprintér Overdose v spoluvlastníctve Zoltána Mikóczyho z Dunajskej Stredy má prvého potomka zo svojho vlaňajšieho plemenníckeho pôsobenia v Nemecku. V nedeľu sa v Žrebčíne Lindenhof Volkera Lindeho narodil žrebček, ktorého priviedla na svet chovná kobyla Bahamian Appluase. Informáciu priniesol portál Racing Post.
  

Hnedák s britským pôvodom Overdose vlani mal taxu 4000 eur a v júli vo veku 10 rokov podľahol kolike, takže táto kolekcia pokračovateľov zároveň bude jeho poslednou. Mikóczy ho získal na aukcii v britskom Newmarkete v novembri 2006 iba za 2000 guineas (špeciálna historická aukčná mena približne sa rovnajúca hodnotou libre) - v prepočte zhruba 3000 eur. Overdose dosiahol 16 víťazstiev a zarobil 258 492 eur. Spočiatku ho pripravoval kouč Sándor Ribárszki, neskôr Jozef Rosival.
  

Administratívne maďarský Overdose plnil v roku 2014 s taxou 3500 eur pre vlastníkov kobýl funkciu akéhosi "národného plemenníka" v Dióspuszte, kde sídli chovateľské centrum Angol Telivér Ménes. Zostalo po ňom 38 gravidných partneriek. Prví potomkovia sa dostanú na dostihovú dráhu v sezóne 2017.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený