Ley Percy je gravidná, autorom Ruler of the World

Šesťročná ryška s britským pôvodom Ley Percy, ktorá na dostihových dráhach reprezentovala Ekols Skalica Tibora Bajnoviča, je overene gravidná po spojení s plemenným žrebcom Ruler of the World, víťazom kultového klasického The Derby 2013 v anglickom Epsome. Na chovateľské účely ju získal Zdeněk Kavka, pripomenula turfová časť internetovej prezentácie Fitminu.
  

Koučom Václavom Lukom ml. v Bošoviciach počas svojej kariéry pripravovaná Ley Percy (Sir Percy - La Peinture, Peintre Celebre) je hrdinkou bratislavských klasík Jarná cena kobýl aj Oaks 2013. Okrem toho sa presadila na Austrian Oaks v Ebreichsdorfe, ale aj na Cene Arvy na mítingu Turf-gala v petržalskom Starom háji. Najväčšie úspechy s ňou dosahovala džokejka Vendula Korečková. Ley Percy celkovo mala bilanciu 21 štartov, 5 prvenstiev, zisk 1 203 750 Kč (v prepočte približne 44 400 eur) podľa databázy Jockey Clubu ČR. Rozlúčila sa 5. júla 2015 "dvojkovým" úspechom v Karlových Varoch. Ako ročná stála na dražbe v Írsku 6500 eur, do tohto regiónu sa dostala prostredníctvom agenta Tomáša Jandu.
  

Ryšiak Ruler of the World (po Galileo - Love Me True, Kingmambo) mal tento rok ako člen portfólia írskeho chovateľského gigantu Coolmore Stud poplatok 10 000 eur pre majiteľov kobýl.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený