Japonský plemenník Deep Impact budúci rok s taxou 40 miliónov jenov

Taxu 40 miliónov jenov pre majiteľov chovných kobýl, v prepočte 303 150 eur, 269 240 libier či 356 247 USD, bude mať v sezóne 2018 japonský dostihový plemenný žrebec Deep Impact. Poplatky svojich 28 plemenníkov zverejnila Shadai Stallion Station, informáciu zdieľala napríklad turfová časť prezentácie českého Fitminu.
  

Deep Impact mal v roku 2017 taxu 30 miliónov jenov a "obslúžil" 231 partneriek. Na dráhe mal v predmetnom období piatich víťazov súperení so štatútom Group 1, z nich troch mimo krajiny vychádzajúceho slnka, a dosiaľ nezdolaný írsky Saxon Warrior je predbežným favoritom júnového prototypového britského klasického The Derby v Epsome.


  

Pätnásťročný hnedák Deep Impact (po Sunday Silence z Wind In Her Hair po Alzao) je celosvetovou jednotkou medzi žrebcami so zverejneným poplatkom. Za viac zrejme pôsobí len írsky Galileo, toho však dlhodobo uvádzajú ako "private", čiže suma je záležitosťou internej dohody medzi zainteresovanými stranami. Americký rekordér Tapit bude v roku 2018 stáť 300 000 USD. Suma je splatná po narodení živého, stojaceho a cicajúceho žriebäťa.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený