Flintshire ako plemenník na Hill 'n' Dale v Kentucky

Dostihová kariéra svetobežníka Flintshira sa skončila, od roku 2017 bude pôsobiť ako plemenný žrebec na Hill 'n' Dale Farms v kentuckom Lexingtone. Okrem spomenutého subjektu majú podiel na jeho chovnom využití aj S.F. Bloodstock, China Horse Club a Juddmonte Farms. Flintshire je odchovancom a dosiaľ aj bol reprezentantom poslednej spomenutej značky v majetku saudskoarabského obchodníka Chálida Abdullaha. Taxu pre majiteľov kobýl zverejnia neskôr.
  

Šesťročný hnedák s britským pasom Flintshire (po Dansili z Dance Routine po Sadler´s Wells) podľa Equibase absolvoval 24 štartov, dosiahol 8 prvenstiev, pridal 12 druhých priečok a získal v prepočte 9 589 910 USD. Svoje "obľúbené" druhé miesto obsadil aj v sobotu na Breeders´ Cup Turf o 4 milióny USD v kalifornskej Santa Anite (rovnako ako v sezóne 2014).
  

Najskôr Andrem Fabrem a od tejto sezóny Chadom Brownom pripravovaný Flintshire sa päťkrát presadil na štatutárne najvýznamnejšej scéne Group 1. Konkrétne to bolo Grand Prix de Paris, Hong Kong Vase, Sword Dancer Stakes (dva razy) a Woodford Reserve Manhattan Stakes. Dvakrát finišoval druhý na vrcholnej parížskej Prix de l´Arc De Triomphe.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený