Carpatty Queen so žrebčekom po Egerton

Stajňa Vimar Dvorníky Pavla Vigaša hlási ďalší produkt svojho chovu. Kobyla Carpatty Queen priviedla na svet ryšiačika s "ponožkami" a výraznou lysinou. Otcom prírastku je Egerton.

 

Osemročná vranka s britským pôvodom Carpatty Queen (Singspiel - Misty Waters, Caerleon) stála v októbri 2009 na dražbe Tattersalls v britskom Newmarkete 10 000 guineas. Ako zverenkyňa Petra Kubíka a Sándora Ribárszkeho absolvovala v sezónach 2010 - 2012 dovedna 15 štartov v Bratislave a Budapešti, dosiahla jedno prvenstvo. Presadila sa v Kincsem Parku v maďarskej metropole na štvorkovej úrovni na 1200 m na pieskovej dráhe, z umiestnení vyčnieva štvrtá priečka na JCK - Hazafi Díj.

 

Hnedák Egerton (Groom Dancer - Enrica, Niniski) sa v roku 2009 dostal do stredoeurópskeho regiónu ako akvizícia českého Žrebčína Napajedla. Odchovanec Žrebčína Röttgen, absolvoval 31 štartov, z ktorých vyťažil 5 prvenstiev a zarobil 580 571 eur. Okrem iného dvakrát triumfoval na Group 2 Idee Hansa-Preis v Hamburgu-Horne a finišoval len rozdielom krku druhý za anglickým Warrsanom na vrcholnej Group 1 Veľkej cene Baden-Badenu 2004. Mal hodnotenie 98,5 kg v GAG. V tejto sezóne pôsobí v spomenutej chovateľskej ustanovizni pri moravskom Zlíne za poplatok 10 000 + 15 000 Kč (splatných k 1. októbru pri overenej žrebnosti). Hneď v prvom ročníku splodil klasika Taggertona a v druhom prišiel Love Me, senzačný víťaz Slovenského derby 2014.

 

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený