California Chrome bude mať ako plemenník taxu 40 000 USD

Americký dostihový Kôň roka 2014 California Chrome bude mať v sezónne 2017 ako plemenník na Taylor Made Farm taxu 40 000 USD pre majiteľov chovných kobýl. Počas aukcie v Keenelande to podľa webu Bloodhorse oznámil prezident Taylor Made Farm Duncan Taylor: "Je to férová suma, ba dokonca možno ešte o čosi nižšia, než by bola zodpovedajúca."
  

Päťročný ryšiak California Chrome (po Lucky Pulpit z Love the Chase po Not For Love) v sobotu v kalifornskej Santa Anite ako favorit prehral o 0,5 dĺžky s Arrogatom na Breeders´ Cupe Classic o 6 miliónov USD. Bol to jeho premiérový nezdar v tomto roku pri siedmom vystúpení. Aktuálne má štatistiku 25 štartov, 15 prvenstiev a zárobok 14 452 650 USD, čo je severoamerický rekord.
  

Zverenec Arta Shermana California Chrome by ešte mal bežať 28. januára v Gulfstream Parku na Floride na úplne novom najlukratívnejšom tesne sveta Pegasus World Cup o 12 miliónov USD a zázemie nevylúčilo ani pokus obhájiť 25. marca prvenstvo na Dubai World Cupe (celková prémia 10 miliónov USD) na hipodróme Meydan v SAE.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený