Na pražský míting stávkový obrat 786 676 eur vo francúzskom systéme PMU

Piatkový dostihový míting v Prahe bol premiérový český, na ktorý sa prijímali stávky vo francúzskom online systéme Le Pari mutuel urbain (PMU). Podľa Jockey Clubu ako turfovej autority ČR dosiahol obrat hodnotu 786 676 eur netto. Z tejto sumy poputujú 3 % do Česka (cca 23 600 eur) a po odrátaní nákladov si výnos pol na pol rozdelia spomenutý Jockey Club a organizátori vo Veľkej Chuchli. V rámci podujatia malo 8 súperení dotácie dovedna 380 000 Kč, teda približne 14 500 eur.
  

PMU dlhodobo expanduje do iných, nielen európskych krajín v snahe rozšíriť stávkovú ponuku pre francúzskych klientov. Z kooperácie s PMU mimo krajiny galského kohúta profitujú napríklad Nemecko a v stredoeurópskom regióne Poľsko, Rakúsko a Maďarsko. Slovensko zatiaľ s PMU nespolupracuje.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

konkor13.06.2017

Pretože slovenská Dostihová autorita pod vedením Šurdu spoluprácu s PMU na stretnutí vo Viedni odmietla a tým posunula začiatok spolupráce aj ostatným stredoeurópskym autoritám, ktoré so spoluprácou už vtedy súhlasili. Je na novom vedení Závodiska št. p., aby sa čo najskôr pokúsilo dobehnúť dávno odídený vlak.

Reaguj

Pre prispievanie musíte byť prihlásený