Hipodróm v pražskej Veľkej Chuchli pred predajom, pozemky nie

Rodina miliardára Radovana Vítka je pred vstupom do spoločnosti Turf holding, ktorá cez ďalšie firmy ovláda hipodróm v pražskej Veľkej Chuchli, na pokračovaní dostihov v tejto lokalite to podľa Petra Drahoša, člena predstavenstva Turf Praha z portfólia Turf holding, nič nezmení. Informáciu priniesol web Galopp-Reporter.cz.
  

Šéf Jockey Clubu, dostihovej autority ČR, Jiří Charvát už 17. novembra informoval členov rady tejto organizácie, o záujme Marie Vítkovej, manželky Radovana Vítka, získať podiel v spoločnosti Turf Praha (z troch štvrtín ju vlastní Turf holding), stopercentného majiteľa TMM s.r. o., prevádzkovateľa dostihov v Prahe a tiež firmy Toto.cz, ktorá pod obchodnou značkou Betino prijíma dostihové stávky na všetkých českých hipodrómoch.


  

"Predaj sa už udial, akurát to vlastníci ešte taja," vyhlásil člen Rady Jockey Clubu ČR Jiří Odcházel. Podľa dostupných informácií je cena na úrovni 170-180 miliónov Kč, v prepočte cca 6,6-7,0 milióna eur.


  

"Pán Vítek má záujem o vstup do spoločnosti Turf holding, ktorá organizuje dostihy. Zatiaľ to ani jedna strana nechce komentovať. Výsledok je neistý. Kontrakt nie je pripravený. Je to v štádiu rokovaní," skonštatoval Drahoš.


  

Marie Vítková sa pred niekoľkými týždňami snažila získať pozemky pod závodiskom vo Veľkej Chuchli. Podľa vyjadrenia jej právnika pre Hospodárske noviny chcela vybudovať moderný areál pre konské športy, rovinové dostihy a parkúrové skákanie. Končiaci minister pôdohospodárstva Marian Jurečka však rozhodol, že pozemky si ponechá štát. Ďalší osud určí nový minister Jiří Milek.


  

Dôležitým dátumom bude 19. december, keď sa uskutoční valné zhromaždenie Turf Praha, okrem iného majiteľa tribúny vo Veľkej Chuchli. "Určite si myslím, že tam informácia bude - taká alebo onaká," predznamenal Drahoš.


  

Vo Veľkej Chuchli sa dostihy konajú od roku 1906. Od roku 1920 je to hlavné české závodisko, na ktorom sa behajú najvýznamnejšie rovinové dostihy. Od roku 1953 sa vo Veľkej Chuchli konalo 11 500 cvalových dostihov, polovica z celkového počtu na českom území.

 

Miki Kočan

SITA

Diskusia k článku

Pre prispievanie musíte byť prihlásený